Najczęściej zadawane pytania, ogólne informacje i przewodnik "krok po kroku"

Jak zaoferować lepszą cenę sprzedaży? - w skrócie

Jeśli masz z czymś problem, kliknij "bardziej szczegółowo".

Krok 1. bardziej szczegółowo Przejdź do Platformy Wymiany, przyciskając w górnym menu KUPUJ.
Krok 2. bardziej szczegółowo Spójrz na ceny w wybranym przez Ciebie skarbcu, w interesującej Cię walucie.
Krok 3. bardziej szczegółowo Kliknij zieloną cegiełkę z najlepszą ofertą dla sprzedających. Ruch ten załaduje panel po prawej szczegółami oferty z Tobą w roli sprzedającego.
Krok 4. bardziej szczegółowo Zmień cenę za kilogram nieco w górę, używając odpowiedniej strzałki tuż przy okienku z ceną. Teraz dostosuj ilość do tej, jaką rzeczywiście chcesz sprzedać.
Krok 5. bardziej szczegółowo Kiedy szczegóły już Cię zadowalają, przyciśnij SPRZEDAJ, a następnie ZATWIERDŹ, tym samym formalnie wprowadzając zlecenie na Platformę Wymiany. Teraz spójrz niżej, żeby się dowiedzieć, co się dzieje potem.

Co się dzieje potem?

  • Najprawdopodobniej w panelu zleceń otrzymasz odpowiedź mówiącą, że "Twoje zlecenie jest teraz otwarte".
  • Twoja oferta najprawdopodobniej pojawi się teraz jako najlepsza oferta dla kupujących - na złotej cegiełce.Jesteś sprzedającym, kierujesz więc swoją ofertę do kupujących.
  • Dlaczego jedynie "najprawdopodobniej" a nie "na pewno"? Ponieważ mogło się zdarzyć, że niemal dokładnie w tym samym momencie, ktoś złożył zlecenie kupna, które natychmiast dopasowało się z Twoim zleceniem - w takim wypadku okaże się, że transakcja została już wyegzekwowana.Możliwe też, że równocześnie ktoś zaoferował jeszcze lepszą cenę i to on zajmuje cegiełkę z najlepszą ofertą, Twoją odepchnąwszy na bok.
  • Warto teraz rzucić okiem na stronę spreadu.Wykonana przez Ciebie przed chwilą operacja oznacza zawężenie spreadu na światowym rynku złota.Możesz zobaczyć ten efekt przyciskając w górnym menu KUPUJ, a następnie w menu Widoków strony wybierając SPREAD.Zredukowałeś szerokość białego paska pomiędzy ofertami kupna i sprzedaży w odpowiednim skarbcu, w wybranej przez Ciebie walucie.
  • Zawsze możesz też monitorować postępy Twojego zlecenia na stronie HISTORII, wybierając tam ZLECENIA.Czasem najlepiej sledzić na bieżąco, co się dzieje na samej PLATFORMIE WYMIANY, ponieważ od razu zobaczysz, czy ktoś nie rywalizuje z Tobą, oferując jeszcze lepsze ceny.
  • Jeśli w takim wypadku zdecydujesz o przepchnięciu swojej oferty przez oferty konkurentów, będziesz musiał wycofać swoje istniejące zlecenie z platformy, anulując je ze strony HISTORII, a tam z podstrony ZLECEŃ, a następnie zastępując je wprowadzeniem nowego zlecenia po niższej nieco cenie.