Najczęściej zadawane pytania, ogólne informacje i przewodnik "krok po kroku"

Codzienna Cena Londyńska

Co to jest Cena Londyńska?

Londyńska Cena Dnia ustalana jest każdego dnia roboczego w Wielkiej Brytanii, na podstawie aukcji pomiędzy największymi bankami. Aukcja dla ceny złota rozpoczyna się o 15:00 czasu londyńskiego, a podobne aukcje dla srebra, platyny i palladu mają miejsce zaczynają się 12:00 oraz 14:00. Ceny ustalone podczas aukcji są publikowane na stronie LBMA (London Bullion Market Association) o północy. Cena Londyńska jest powszechnie cytowana w głównych gazetach i serwisach informacyjnych oraz stanowi wzorzec dla określania cen kruszcu na światowych rynkach.

Jak to działa?

Dzięki Londyńskiej Cenie Dnia możesz w łatwy sposób kupić lub sprzedać metal. Możesz składać zlecenia w Dolarach, Funtach i Euro. Wystarczy, że wybierzesz skarbiec i wprowadzisz kwotę, a my całą resztę wykonamy za Ciebie.

Ceny są ogłaszane każdego dnia roboczego w Wielkiej Brytanii, o północy czasu londyńskiego. Zlecenia zakupu złota należy składać do godziny 14:35 czasu londyńskiego (dla srebra do 11:40, dla platyny i palladu do 13:35).

Twoje zlecenie sprzedaży lub zakupu po cenie lodyńskiej zostanie zrealizowane następnego dnia roboczego (po ogłoszeniu ceny). Zlecenie na sprzedaż lub kupno srebra, platyny i palladu zostanie zrealizowane dopiero na nastepny dzień. Transakcje kupna i sprzedaży po cenie dnia obciążamy prowizją w wysokości 0,5%. Transakcje po cenie dnia w GBP oraz w EUR obciążone są dodatkowo opłatą za zmianę waluty w wysokości 0,3%. Jeżeli wolisz uniknąć opłaty za zmianę waluty, możesz zasilać konto w dolarach lub dokonywać transakcji na naszej Platformie wymiany. Za przechowywanie i ubezpieczenie obowiązują standardowe opłaty.

W BullionVault kupujesz metal w pełnych gramach. Kiedy Twoje zlecenie zostanie zrealizowane, zwykle pozostanie Ci jakaś reszta gotówki, której było za mało, by kupić za nią kolejny gram. Ta reszta wróci na Twoje saldo dostępnych środków walutowych.

Cena Londyńska nie jest ogłaszana w soboty, niedziele oraz w dni wolne lub świąteczne w Wielkiej Brytanii. Otwarte zlecenia będą realizowane tylko w dni, kiedy ogłaszana jest Cena Londyńska.

Kiedy dostanę moje złoto lub pieniądze?

Kruszec i gotówka potrzebują zwykle dwóch dni na rozliczenie na Twoim koncie. Kiedy kupujesz, twoje środki pozostają zarezerwowane na koncie do czasu, kiedy złoto zostanie rozliczone i dostarczone na konto. Kiedy sprzedajesz w ten sposób, złoto pozostanie zarezerwowane do czasu rozliczenia transakcji, kiedy to w jego miejsce pojawią się środki finansowe, czyli zwykle przez dwa dni robocze.

Pomimo iż zlecenie po Londyńskiej Cenie Dnia pozostaje nierozliczone przez dwa dni, kruszec i gotówka oczekujące na rozliczenie będą widoczne na Twoim koncie i będą wliczane w ogólną wartość Twojego konta.

W których skarbcach mogę złożyć zlecenia kupna i sprzedaży po Cenie Dnia?

Ze względu na niższy popyt na kruszec w skarbcu nowojorskim, nie oferujemy możliwości kupna lub sprzedaży po Cenie Dnia w Nowym Jorku. W normalnych okolicznościach możesz sprzedawać po cenie dziennej we wszystkich innych skarbcach.

W skarbcu londyńskim można zazwyczaj kupować po Cenie Dnia. Opłaty za dostawę na rynek hurtowy mogą sprawić, że oferowanie zakupów po Cenie Dnia dla niektórych lub wszystkich metali w innych skarbcach będzie nieopłacalne. Zobac skarbce w jakich można składać zlecenia po Cenie Dnia.

Dlaczego nie mogę kupować złota po Londyńskiej Cenie Dniaw Jenach Japońskich?

Ponieważ London Bullion Market Association nie publikuje ceny w Jenach, nie oferujemy tej opcji zakupu i sprzedaży po Cenie Dnia w Jenach.

Ze względu na znacznie niższy popyt na złoto w Nowym Jorku, nie oferujemy opcji kupna i sprzedaży po cenie dnia w Nowym Jorku.

Jak BullionVault określa cenę za kilogram?

Cena dnia publikowana jest dla uncji trojańskich w dolarach amerykańskich, brytyjskich funtach szterlingach i euro. Jedna uncja trojańska to 0,0311034768 kg. W BullionVault zlecenia realizowane są w kilogramach. Przeliczamy publikowaną Cenę Londyńską na ilość wyrażoną w kilogramach i zaokrąglamy do najbliższego dolara, euro i funta. Stosujemy tę samą cenę za kilogram dla zleceń kupna i sprzedaży, bez spreadu.

Złóż zlecenie po cenie dnia.