Najczęściej zadawane pytania, ogólne informacje i przewodnik "krok po kroku"

Automatyczny plan Inwestycji w Złoto

Co to jest Automatyczny Plan Inwestycji w Złoto?

Oferowany przez BullionVault Automatyczny Plan Inwestycji w Złoto pozwala osobom oszczędzającym odkładać swoje oszczędności w postaci złota przy minimum wysiłku z ich strony, po Londyńskiej Cenie Dnia, która stanowi punkt odniesienia dla profesjonalnych rynków złota i srebra na całym świecie.

Gdy tylko ustawisz sobie w ten sposób konto, wystarczy, że prześlesz na nie pieniądze, aby zostały one automatycznie użyte do zakupu złota po popołudniowej Londyńskiej Cenie Dnia. Możesz kupować w Dolarach, Funtach lub Euro. Złoto będzie bezpiecznie przechowywane w skarbcu w Zurychu. W ogóle nie trzeba się matrwić o składanie zleceń i samodzielne wykonywanie transakcji na Platformie Wymiany BullionVault.

By oszczędzać w ten sposób regularnie, złóż na swoim koncie w banku stałe (np. do realizacji co miesiąc) zlecenie przelewu na konto w BullionVault.

Możesz w dowolnym momencie przerwać te regularne przelewy lub sprzedać zgromadzone już złoto i wypłacić środki. Nie ma żadnego minimalnego okresu korzystania z tej usługi, nie naliczymy więc żadnej opłaty np. za "przedterminowe" zamknięcie takiego konta. Nie musisz nawet wypowiadać korzystania z tej usługi z wyprzedzeniem.

Jak ustawić sobie Automatyczny Plan Inwestowania w Złoto?

 • Zaloguj się na konto w BullionVault, przejdź na Twoje konto > Ustawienia i włącz funkcję Auto-Invest. W ten sposób upoważnisz BullionVault do kupowania na twoje konto złota po popołudniowej cenie londyńskiej.
 • Złóż stałe zlecenie regularnego przelewu z konta w banku na konto w BullionVault. Możesz to zrobić albo za pośrednictwem usługi bankowości internetowej, logując się na swoje konto w banku, bądź tez kontaktując się bezpśrednio ze swoim bankiem.
 • Wszystkie depozyty na konto w BullionVault muszą przychodzić ztego samego konta bankowego. Prosimy podać login konta w rubryce tytułu lub referencji każdego przelewu.

Ile to kosztuje?

BullionVault nalicza od transakcji po Londyńskiej Cenie Dnia stałą prowizję w wysokości 0,5%, z dodatkową opłatą manipulacyjną w wysokości 0,3% dla transakcji w euro i funtach szterlingach. Wszystkie pozostałe opłaty są takie same jak w przypadku standardowych kont BullionVault.

Jak przebiega kupowanie złota z funkcją Auto-Invest?

 • Wszystkie dostępne środki na koncie (pod warunkiem, że posiadasz co najmniej 100 USD, 75 GBP ;lub 85 EUR) zostaną o godzinie 14:35 czasu brytyjskiego zarezerwowane dla zakupu złota po popołudniowej Londyńskiej Cenie Dnia na Twoje konto.
 • Od momentu, kiedy o 14:35 zlecenie jest złożone, nie da się go już anulować.
 • Wkrótce potem zrealizujemy to zlecenie, kupując za te środki złoto.
 • Zlecenie sprzedaży, bądź zakupu, zostanie rozliczone w przeciągu dwóch dni roboczych (or realizacji zlecenia). Kiedy już zostanie rozliczone, złota tego można użyć, by rezerwować całe sztaby lub odsprzedać je z powrotem na Platformie Wymiany BullionVault.
 • Nadwyżka gotówki, która pozostanie po realizacji zlecenia, zostanie zwrócona na saldo dostępnych środków walutowych.

Inne szczegóły działania funkcji Auto-Invest

 • Wartości użyte do przeliczenia zleceń po Londyńskiej Cenie Dnia w dolarach amerykańskich, funtach szterlingach i euro, to wartości podane przez London Bullion Market Association.Bulion Vault używa tych wartości. Ponieważ LBMA nie publikuje ceny w Jenach, BullionVault nie oferuje możliwości zakupu i sprzedaży po Londyńskiej Cenie Dnia w Jenach.
 • Jeżeli na swoim koncie BullionVault nie posiadasz co najmniej 100 USD, 75 GBP lub 85 EUR (minimalnej kwoty potrzebnej do zakupu po Londyńskiej Cenie Dnia), żadne zlecenie nie zostanie złożone.
 • Jeśli posiadasz wystarczające środki w więcej niż jednej walucie, wówczas zlecenia zostaną złożone dla każdej z dostępnych walut. To nie dotyczy sald w Jenach Japońskich.
 • Jeśli Twoje konto otrzymało środki ze sprzedaży kruszcu, wówczas nie wykonamy żadnego automatycznego zakupu przez 24 godziny. Ma to na celu umożliwienie Ci wypłacenia środków. Jeżeli funkcja Auto-Invest pozostanie cały czas włączona, wszystkie środki, które pozostaną na koncie dłużej niż ten okres 24 godzin, zostaną wykorzystane w celu ponownego autimatycznego zakupu złota po najbliższym popołudniowym kursie spot (o 15:00 czasu brytyjskiego.
 • Polegamy na Tobie, jeśli chodzi o zarządzanie usługą Auto-Invest, zwłaszcza na wyłączeniu jej przez Ciebie, jeśli nie chcesz już, żeby wszystkie dostępne środki zostały przeznaczone na zakup złota po najbliższej popołudniowej Londyńskiej Cenie Dnia.
 • Jeżeli konto zawieszone, zablokowane lub zamknięte, Automatyczny Plan Inwestowania w Złoto również zostanie zawieszony i żadna transakcja zakupu po Londyńksiej Cenie Dnia nie zostanie przeprowadzona.
 • BullionVault zastrzega sobie prawo do wyłączenia funkcji Auto-Inwest na Twoim koncie, ale gdyby do tego doszło, powiadomi Cię o tym drogą poczty elektronicznej.
 • Prosimy zapoznać się z treścią naszego Regulaminu.