Srebro: przedownik

Srebro inwestycyjne przez Internet

Jak najtaniej kupić srebro przez Internet?

BullionVault daje Ci dostęp do srebra w standardzie inwestycyjnym po cenach z rynków profesjonalnych. Ile srebra kupisz i sprzedasz, zależy tylko od Ciebie; zacząć możesz już od jednego grama.

Inwestowanie w fizyczne srebro nie mogłoby być łatwiejsze niż jest dzięki BullionVault. W porównaniu z kupowaniem srebrnych monet i małych sztabek, srebro w formie oferowanej przez BullionVault jest także znacznie tańsze, oszczędzając Ci wysokich marż detalicznych i takich dodatkowych kosztów jak VAT.

Srebro zakupione za pośrednictwem BullionVault jest przechowywane bezpiecznie i po niezwykle niskich kosztach w uznawanych przez rynek profesjonalny skarbcach. W przeciwieństwie jednak do funduszy srebra (funduszy ETF), będziesz bezpośrednim właścicielem tego srebra. Jest ono w pełni alokowane, więc klienci BullionVault nie są wystawieni na ryzyko wypłacalności drugiej strony, ich depozyty nie trafiają na salda przechowujących.

Dlaczego warto wybrać srebro w dużych sztabach?

BullionVault umożliwia Ci w ten sposób kupowanie srebra tej samej jakości, co srebro, którym obracają rynki profesjonalne. Oznacza to duże sztaby spełniające warunki standardu znanego jako Good Delivery, za którego specyfikacje odpowiedzialna jest London Bullion Market Association (LBMA).

Zwykle o masie 1000 uncji, sztaby Good Delivery mają stwierdzoną przez probierców zawartość czystego srebra: 99,9% lub wyższą. Transakcji na takim właśnie srebrze dokonują uczestnicy profesjonalnych rynków, tyle że dla nich standardową jędnostką kupna-sprzedaży jest cała paleta o masie jednej tony. Powoduje to, że mniejsi inwestorzy muszą z reguły zadowolić się monetami lub mniejszymi sztabkami. W porównaniu ze srebrem w owych wielkich sztabach, te mniejsze jednostki sprzedawane są zawsze z dużą marżą ponad cenę samego metalu.

Srebro kupione za pośrednictwem BullionVault zawsze jest w fizycznej formie sztab Good Delivery, w całości przechowywane w wyspecjalizowanych skarbcach aprobowanych przez rynki profesjonalne. Możesz wybrać skarbiec w Londynie w Wielkiej Brytanii, w Zurychu w Szwajcarii, w Singapurze lub w Toronto w Kanadzie. W żadnej z tych lokalizacji nie trzeba zapłacić VAT-u przy odsprzedaży, co znowu oznacza dla Ciebie oszczędności w porównaniu z monetami czy małymi sztabkami.

Klientów mieszkających w Wielkiej Brytanii prosimy, by pamiętali, że srebro nie znajduje się na liście inwestycji dopuszczalnych w ramach inwestycyjnych kont emerytalnych typu SIPP.

Kupowanie srebra na Platformie Wymiany BullionVault

Platforma Wymiany BullionVault jest czynna 24 h na dobę, 7 dni w tygodniu - żaden rynek profesjonalny nie jest otwarty tak długo. Użytkownicy mogą kupować i sprzedawać srebro (złoto również) w jednej z trzech dostępnych walut: dolarach amerykańskich, brytyjskich funtach sztrelingach lub euro. Niemożliwa jest żadna forma kredytu ani lewarowania, a rozliczenie jest natychmiastowe.

Zlecenie zakupu srebra możesz złożyć w zaledwie kilka sekund i jeśli na rynku jest zlecenie sprzedaży mieszczące się w Twojej cenie, to srebro będzie Twoje ze skutkiem natychmiastowym. Jeśli sądzisz, że cena srebra pójdzie niebawem w dół, możesz także złożyć zlecenie po cenie niższej niż w danym momencie aktualna. Twoje zlecenie może czekać jako aktywne, aż ceny zejdą do tego poziomu lub aż nieudane zlecenie anulujesz.

By kupić srebro przy użyciu BullionVault, najpierw trzeba założyć konto - nic się za to nie płaci i nie zabiera to więcej niż kilka minut.

BullionVault a srebrne monety

Ponieważ inwestorzy prywatni zwykle nie mają dostępu do rynków hurtowych, często kupują monety lub małe sztabki, lub inwestują za pośrednictwem produktów pochodnych, takich jak ETF-y.

Decyzja o kupnie srebra w postaci małych sztabek lub monet może Cię kosztować 10% lub więcej ponad cenę kruszcu na rynkach profesjonalnych (cenę spot). To wszystko jeszcze przed podatkiem od towarów i usług. Na srebro zakupione w Wielkiej Brytanii obowiązuje podatek VAT w wysokości 20%, i nie możesz odzyskać tego kosztu w momencie odsprzedaży. Pogłębia to jeszcze bardziej koszty, często straty, jakie osoby indywidualne ponoszą w związku z inwestycją w fizyczne srebro.

W BullionVault srebro nie jest obciążone podatkiem od towarów i usług, nie ma podatku od sprzedaży. Srebro kupione w Szwajcarii znajduje się wewnątrz wolnej od podatków strefy w Zurychu. Klienci, którzy kupują je w Londynie, unikają 20-procentowego VAT-u, ponieważ BullionVault jest uznawane przez LBMA i srebro pozostaje w obiegu Good Delivery; podatek trzeba zapłacić tylko w przypadku podjęcia tego srebra ze skarbca.

Inwestorzy kupujący małe sztabki lub monety zwykle sami muszą się postarać o jakieś miejsce dla ich przechowywania, co może sobą przedstawiać znaczące zagrożenie bezpieczeństwa, jeśli to przechowywanie będzie miało miejsce w domu. Z tego właśnie powodu przechowywanie srebra u siebie może się okazać tak kosztowne do ubezpieczenia, zwłaszcza jeśli porównasz to z takim kosztem w BullionVault (ubezpieczenie jest już wliczone w opłatę za przechowywanie.

Fundusze srebra (fundusze ETF, od exchange-traded funds) naśladują, podążają za cenami srebra, przy użyciu skomplikowanych derywatyw, i nie muszą się nawet choćby opierać jakoś o realne, materialne srebro. Transakcje są możliwe tylko w godzinach otwarcia rynków papierów wartościowych. Roczna opłata za posiadanie jednostek uczestnictwa w srebrnych ETF-ach wynosi ok. 0,5%, odejmowana od ilości srebra znajdującego się w oparciu tych jednostek uczestnictwa. Ta opłata nie musi zawierać ubezpieczenia.

Inne produkty o charakterze funduszy powierniczych, zwane "funduszami zamkniętymi" (closed-end funds) podążąją za ceną srebra mniej bezpośrednio. Ponieważ jedynie bardzo nieregularnie zmieniają one ilość srebra, na której opierają się udziały w nich, jedynie bardzo nieregularnie, cena udziału może się czasem znacząco oddalać od wartości wspierającego ją srebra (Net Asset Value).

Opłaty od transakcji i za przechowywanie

Na Platformie Wymiany BullionVault prowizje, które zapłacisz, są najniższe ze wszystkiego, co znajdziesz na świecie w dziedzinie fizycznych kruszców. Najwyższa stawka prowizji od transakcji kupna lub sprzedaży wynosi 0,5% przy Twoich pierwszych transakcjach, po czym, jeśli kupujesz więcej lub częściej, stawka ta z czasem stopniowo spada. Roczna opłata za przechowywanie (ubezpieczenie wchodzi już w jej wkład) wynosi dla srebra 0,48% jego wartości. To o połowę mniej niż, na przykład, u drugiego najlepszego dostawcy przechowywania srebra fizycznego w Zurychu.

Prosimy brać pod uwagę, że istnieje minimalna opłata za przechowywanie, która dla srebra wynosi 8$ miesięcznie. To znacznie mniej niż w większości programów srebra alokowanego. Twoje miesięczne opłaty za przechowywanie odejmowane są od salda walutowego Twojego konta; liczone w dolarach i przeliczane na euro lub funty, jeśli to tych walut używasz.

Aby kupić srebro w BullionVault, wystarczy, że założysz konto - możesz już teraz, rejestracja nic nie

Dlaczego BullionVault?

BullionVault jest największym na świecie serwisem internetowym umożliwiającym inwestowanie w złoto i srebro, oferującym inwestorom prywatnym dostęp do profesjonalnych rynków kruszcu. BullionVault przechowuje łącznie 2,2 mld $ w aktywach ponad 60 000 klientów.

Złoto i srebro BullionVault są bezpiecznie przechowywane w profesjonalnych skarbcach. Dzięki temu przechowywanie (z wliczonym już ubezpieczeniem) jest tańsze niż jakakolwiek porównywalna konkurencyjna usługa.

Tylko BullionVault daje Ci możliwość kupowania złota i srebra po Cenie Londyńskiej.

Założenie konta w BullionVault nic nie kosztuje i zwykle zajmuje mniej niż minutę.

Więcej o BullionVault

Kontakt

Email

Kontakt telefoniczny

  • Z Anglii oraz innych krajów: +44 (0)20 8600 0130
  • Z USA i Kanady (numer darmowy): 1-888-908-2858
  • Z Polski (darmowy z telefonów stacjonarnych): 00-800-1213745
  • Godziny otwarcia: 10:00 - 21:30 (czasu polskiego), od poniedziałku do piątku

Adres

Galmarley Ltd T/A BullionVault
7th Floor
3 Shortlands
London   W6 8DA
United Kingdom