Najczęściej zadawane pytania, ogólne informacje i przewodnik "krok po kroku"

Jak wypłacić pieniądze? - szczegółowo

Wypłacić możesz jedynie dostępną na saldzie wysokość w danej walucie.Przejdź do TWOJEGO KONTA i sprawdź swojeSALDO, by się upewnić, jaka suma jest obecnie dostępna na Twoim koncie.

Wypłacimy te pieniądze, przekazując naszemu bankowi instrukcję przelania Twoich środków za pośrednictwem systemu SWIFT, który podlega europejskim regulacjom SEPA. Przelew SWIFT wykonany w obrębie Europy powinien wpłynąć na Twoje konto bankowe pierwszego dnia roboczego po złożeniu takiego polecenia w BullionVault. Wysyłając przelew, nasz bank odejmie od niego 5€ stanowiące koszt zlecenia przelewu. Bank otrzymujący może jednak odjąć od tego także jakąś sumę (może to być około 20€).

W normalnych okolicznościach pozwolimy Ci wypłacić pieniądze tylko na konto, z którego Twoje środki wpływały do BullionVault.Nie musisz więc nigdzie okreslać numeru tego konta, ponieważ już go znamy.

Gdyby jakieś nadzwyczajne okoliczności pociągały za sobą konieczność wypłacenia tych pieniędzy na inne konto, musisz się z nami skontaktować.

Uwaga!BullionVault dopuszcza utrzymywanie przez Ciebie na saldzie u nas także walut obcych, w których Twoje konto bankowe nie jest denominowane.Każdą z nich przelejemy na Twoje zarejstrowane u nas konto bankowe, ponieważ większość banków akeptuje przelewy przychodzące w innych walutach.Musisz jednak być swiadomy, że jeżeli na koncie w BullionVault przeskoczyłeś z jednej waluty na inną, Twój bank może odrzucić przelew lub przeliczyć to na Twoją zwyczajową walutę - a przelicznik stosowany przez banki może być dla Ciebie wyjątkowo niekorzystny.Powinieneś przedyskutować z Twoim bankiem, co się w nim stanie z takim przelewem.

Procedura

Krok 1. mniej szczegółowo Jeśli potrzebujesz się upewnić, jaka jest suma dostępnych na twoim koncie pieniędzy, przyciśnij TWOJE KONTO, a potem kliknijSALDO w opcjach sub-menu. Następnie przyciśnijTWOJE KONTO, by w sub-menu przejść do opcji PODEJMIJ ŚRODKI.
Krok 2. mniej szczegółowo Wskaż odpowiednią walutę, jeśli masz kilka do wyboru.Większość użytkowników będzie jednak miała tylko jedną.Wprowadź sumę, którą pragniesz wypłacić, a następnie przyciśnij guzik WPROWADŹ. Wtedy system przekieruje Cię do następnej strony, na której należy się upewnić, że w poleceniu nie ma żadnej pomyłki i przycisnąć ZATWIERDŹ

Co się dzieje potem?

  • Twoje polecenie zostanie sprawdzone przez personel BullionVault.Jeśli tylko wszystkie szczegóły polecenia są w należytym porządku, poinstruujemy nasz bank - jeśli to możliwe, jeszcze tego samego dnia, w przeciwnym razie najpóźniej pod koniec następnego dnia roboczego.
  • Żeby zlecenie zostało skierowane do systemu bankowego, musi przejść przez autoryzację co najmniej dwóch osób z kierownictwa BullionVault. Zlecenia złożone przed północą czasu GMT trafiają do kolejki do wysłania następnego dnia roboczego.
  • Wówczas nasz bank przekazuje te środki za pośrednictwem sieci systemu SWIFT.
  • Niewielki koszt bankowy samego przelewu jest odejmowany od jego wysokości.Rzuć okiem na naszą tablicę opłat, by sprawdzić aktualny koszt.
  • Jeżeli mieszkasz na Zachodniej półkuli, całkiem prawdopodobne, że wysyłając pieniądze do BullionVault, musiałeś znieść pewne opóźnienie wynikające z różnicy czasu.Mieszkańcy zachodniej półkuli prawdopodonie zostaną za to zrekompensowani w momencie wypłacania pieniędzy, które z tego samego powodu dostaną szybciej niż mieszkańcy półkuli wschodniej. Rzeczywiste opóźnienie zależeć będzie od banków zaangażowanych w przelew, a zwłaszcza od tego, w jakim tempie realizują one przelewy międzynarodowe danej wielkości.
  • Środki znajdą się na koncie, gdy tylko dotrą do celu, nie będą musiały oczekiwać na kredytowanie.