Najczęściej zadawane pytania, ogólne informacje i przewodnik "krok po kroku"

Elektroniczne przesyłanie dokumentów

Dokumenty weryfikujące Twoją tożsamość możesz do nas przesłać w całkowicie bezpieczny sposób on-line. Twoje dokumenty zostaną w czasie przesyłu zakodowane i zapisane na serwerze BullionVault. By to uczynić, musisz się zalogować. To właśnie logowanie tworzy bezpieczne, zakodowane połączenie między Twoim komputerem a BullionVault. Wysyłane pliki nie będą potem dostępne dla Ciebie, nie powinieneś więc traktować BullionVault jako bezpiecznego internetowego schowka dla Twoich dokumentów.

  • Rodzaje plików: BullionVault może przetwarzać większość formatów plików graficznych. Gdyby nam się nie udało plików otworzyć, skontaktujemy sie z Tobą
  • Wirusy: Masz obowiązek upewnić się, że nie przesyłasz nam plików zainfekowanych wirusem. Jeżeli wykryjemy w Twoim pliku wirusa, poinformujemy Cię o tym i prawdopodobnie będziemy musieli obciążyć Twoje konto opłatą w wysokości nie większej niż 10$ za oczyszczenie systemu i ewentualną pracę informatyka, którą to pociągnie za sobą.
  • Rozmiary plików: Przesłane dokumenty nie mogą przekraczać 7 megabajtów każdy. Możesz przesłać dowolną ilość dokumentów, ale do maksymalnej objętości 28 megabajtów.
  • Skanowanie (rozmiar): format, w jakim zapisujesz swoje pliki, ma ogromny wpływ na wielkość każdego z nich. Jeżeli używasz mapy bitowej (.bmp), spróbuj zamiast tego zastosować JPEG (.jpg). Moga one z łatwością być dziesięć razy mniejsze przy tej samej jakości obrazu.
  • Skanowanie (jakość): Prosimy się upewnić, że jakość Twoich skanów jest wystarczająca, byśmy mogli bez problemu odczytać tekst zawarty w obrazie.

Pomniejszanie plików graficznych

Skanery i aparaty cyfrowe często tworzą bardzo wysokiej jakości obrazy, które przez to są bardzo duże jako pliki. Ich rozmiary da się jednak znacząco zredukować zapisując je w formacie .jpeg, a następnie zmniejszając ich jakość, rozdzielczość i wymiary. Większość programów graficznych - jak Microsoft Paint - posiada funkcje dostosowywania rozmiaru obrazu.

Prosimy jednak nie przesadzać ze zmniejszaniem obrazów - mogą się bowiem przez to stać nieczytelne i tym samym bezużyteczne.

Procedura

Krok 1. Zeskanuj lub sfotografuj aparatem cyfrowym dokument(y), który (które) chcesz do na sprzesłać. Jeśli Twoje skany lub zdjęcia są duże, użyj narzędzi graficznych, by zmniejszyć ich rozdzielczość i rozmiary.
Krok 2. Zaloguj się, przyciśnij TWOJE KONTO, a tam przejdź do opcji DOKUMENTY w sub-menu.
Krok 3. Kliknij przycisk wyszukaj. Wybierz właściwy dokument.
Krok 4. Kiedy nazwa dokumentu ukaże się w okienku, przyciśnij WPROWADŹ.
Uwaga Nie przerywaj przesyłu - jeżeli będziesz klikał na coś innego w czasie, gdy dokumenty się ładują, Twoja wyszukiwarka przerwie połączenie z naszym serwerem i przesyłanie dokumentów się nie powiedzie.
Krok 5. Kiedy przesyłanie dokumentów dobiegnie końca, zobaczysz wiadomość "Dokumenty zostały przesłane".

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli cokolwiek idzie nie tak, jak trzeba, skontaktuj się z nami, a udzielimy Ci pomocy.