Najczęściej zadawane pytania, ogólne informacje i przewodnik "krok po kroku"

Za ile? Ile z tym zachodu?

BullionVault to najtańszy i najprostszy sposób inwestowania w złoto, srebro, platynę i pallad. Oto, dlaczego...

Koszty

Najwyższy możliwy koszt transakcji to zaledwie 0,5%. Jeżeli w ciągu roku przekroczysz próg 75 000 $ zsumowanej wartości zakupów lub sprzedaży, płacone przez Ciebie prowizje spadają dramatycznie w dół:

  Łączna wartość zakupóww ciągu roku Prowizja
Pierwsze... 75 000 $ 0,5%
Kolejne... 750 000 $ 0,1%
A potem... 0,05%

Dokładnie te same stawki prowizji obowiązują, gdy sprzedajesz, a transakcji możesz dokonywać w dolarach, funtach szterlingach, euro lub jenach japońskich.

Koszt spreadu (różnicy między ceną kupna i sprzedaży w danym momencie) jest równie niski, o czym się zaraz przekonasz. Przeciętnie wynosi on 0,3%, ale ponieważ BullionVault jest otwartym rynkiem, możesz zawsze przebijać ceny. Kilka samodzielnych prób pozwoli Ci nauczyć się, jak oferować własne ceny, a wówczas możesz sprowadzić koszt spreadu praktycznie nawet do zera.

Nie ma minimum inwestycyjnego - możesz zacząć kupować nawet od jednego grama - jeśli jednak zainwestujesz więcej niż 2000$, z pewnością uznasz BullionVault za niezrównanie efektywny sposób na posiadanie metalu.

Zlecenia kupna i sprzedaży złota, srebra, platyny lub palladu w dolarach - po oficjalnej Londyńskiej Cenie Dnia - obciążane są stałą prowizją 0,5%. Zlecenia po cenie dnia w euro, funtach lub jenach japońskich obciążane zostaną dodatkową opłatą 0,3%.

Bezpieczeństwo

Kupując metal za pośrednictwem BullionVault, stajesz się prawnie właścicielem metalu w formie akceptowanych i zatwierdzonych przez profesjonalny rynek sztab, przechowywanych w najbezpieczniejszych skarbcach na świecie, jednym słowem: znajdujesz się całkowicie poza ryzykiem niewypłacalności drugiej strony.

Możesz wybrać którykolwiek z naszych skarbców (najpopularnieszy jest skarbiec w Szwajcarii, ten w Zurychu). Twój metal będzie podlegało audytowi uzgadnianemu każdego dnia roboczego ze sporządzanymi niezależnie zestawieniami sztab metalu.

Czy zdecydujesz się przechowywać swoje metale w jednym skarbcu, czy podzielić je pomiędzy kilka z nich, będziesz płacić najniższe na świecie opłaty za przechowywanie: tylko 0,01% (ale minimum 4$) miesięcznie za złoto lub 0.04% (ale minimum $8) miesięcznie za srebro, platynę czy pallad. Ubezpieczenie będzie już w to wliczone.

Jak zacząć?

Kupowanie metalu w BullionVault jest bardzo proste. Trzeba zasadniczo wykonać tylko cztery kroki:

Gotów? Zarejestruj się, a w ramach promocji otrzymasz od nas cztery gramy srebra.