Najczęściej zadawane pytania, ogólne informacje i przewodnik "krok po kroku"

Pięciominutowe szkolenie, jak działa BullionVault

Twoje konto

Żeby się do niego dostać, przyciśnij TWOJE KONTO a następnie kliknij SALDO.

Na stronie "Twoje Konto" możesz zobaczyć saldo swoich zasobów zota, srebra, platyny i palladu w każdym ze skarbców, a także saldo środków walutowych w każdej z naszych trzech dewiz, salda walutowe i w metalu, które oczekują jeszcze na rozliczenie, oraz przybliżoną wartość Twoich zasobów w ustawionej przez Ciebie walucie.Większość naszych użytkowników skupia się na jednej walucie i jednym skarbcu, ale nie ma takiego obowiązku.

Pamiętaj: w BullionVault kolor zielony związany jest z pieniędzmi

Zanim zaczniesz kupować czy sprzedawać, sprawdź, ile masz środków i ile to jest warte.

Żeby kupić złoto, srebro , platynę czy pallad, będziesz potrzebował dostępnych środków finansowych; żeby sprzedać - dostępnego metalu.

Kupujesz i sprzedajesz wprowadzając do systemu zlecenie - możesz je wygenerować bezpośrednio z tej strony, bez konieczności wstukiwania własnoręcznie każdej pozycji, wystarczy kilka kliknięć.

Zanim wytłumaczymy, jak stamtąd kupić czy sprzedać za pośrednictwem kilku kliknięć, wytłumaczmy może najpierw, jak w ogóle należy czytać Twoje saldo.

Jak czytać saldo

Możesz kupić złoto przy użyciu swoich dostępnych środków, co możesz zrobić z podstrony salda.

Pieniądze, które przelejesz do BullionVault będą dostępne z chwilą, gdy je otrzymamy.

Środki zarezerwowane mogą się odnosić do tych wielkości, które są niezbędne do rozliczenia wszystkich Twoich obecnie otwartych zleceń, gdyby te zostały wyegzekwowane, a także rezultatów transakcji, oczekujących jeszcze na rozliczenie (tak się dzieje ze zleceniami na transakcje po Londyńskiej Cenie Dnia), pieniędzy oczekujących na przelew wychodzący z powrotem na Twoje konto w banku, oraz kruszcu stanowiącego zarezerwowane w Twoim imieniu sztaby.

W BullionVault często się zdarza, że zlecenie złożone za pośrednictwem Platformy Wymiany realizowane jest w serii mniejszych transakcji, stopniowo wypełniających Twoje zlecenie.Dzieje się tak, ponieważ wielu klientów kupuje/sprzedaje małe ilości, możesz więc dokonać zakupu/sprzedaży mając kilku mniejszych kontrahentów po drugiej stronie. Możesz wówczas śledzić postępy, w jakich zlecenie jest realizowane, ze strony salda Twojego konta.

Szybkie wprowadzanie zleceń

Ze strony salda możesz wprowadzić swoje pierwsze zlecenie za pośrednictwem dosłownie kilku kliknięć.

Po prawej stronie sekcji przedstawiającej Twoje saldo walutowe znajduje się opcja "kupuj w".Po prostu kliknij, wybierz skarbiec, a szczegóły zlecenia w panelu po prawej stronie ekranu wypełnią się same.Musisz teraz tylko kliknąć "kupuj" i "zatwierdź".

Szczegóły zlecenia

Kliknięcia w różne miejsca na ekranie na poszczególnych podstronach powodują, że panel zleceń po prawej stronie automatycznie wypełnia się szczegółami - nasz system, na podstawie Twoich kliknięć, stara się "odgadnąć" Twoje intencje i odpowiada na nie propozycjami.Dzięki temu wypełnienie zlecenia staje się niezwykle łatwe i często jedyne, co musisz tak naprawdę zrobić, to przyjrzeć się uważnie propozycji wygenerowanej przez nas na podstawie Twojego kliknięcia i zatwierdzić.

Zatwierdzanie zlecenia

Szczegóły Twojego zlecenia są Ci następnie przedstawiane do zatwierdzenia.Dopiero zatwierdzone zlecenie przechodzi na rynek do weryfikacji/walidacji, uzgodnienia z istniejącymi już ofertami lub trafia jako nowa oferta na platformę wymiany.

Więcej o: walidacjiWięcej o: dopasowaniuWięcej o: "umieszczaniu na platformie wymiany"

Udało się?

Jeszcze nie uciekaj!Możliwe są teraz trzy scenariusze wydarzeń:

  1. Twoje zlecenie może nie przejść walidacji.
  2. Twoje zlecenie może zostać w całości zrealizowane.
  3. Część lub całość Twojego zlecenia nie mogła zostać zrealizowana, a to, co nie zostało, zostanie umieszczone na platformie wymiany jako oferta dla innych [patrz obok].

Musisz przeczytać odpowiedź, która się nastepnie pojawi na ekarnie, by dowiedzieć się, która z tych kilku opcji miała miejsce.

Jeżeli nie jesteś pewien, co się stało, sprawdź w historii na podstronie zleceń.

Asystent rynkowy

Asystent rynkowy oferuje nieco inną drogę do złożenia zlecenia.

Pozwala Ci ustawić jedną ze zmiennych i wydać mu polecenie znalezienia oferty dostosowanej do tej zmiennej (złożonej przez innego użytkownika lub użytkowników).

Dla przykładu mógłbyś ustawić swoją "wartość zlecenia" dla wysokości 1000$.Asystent sprawdza wówczas stan rynku i widzi, po jakiej cenie powinieneś w tym momencie licytować.

Przyciśnij "sugeruj", by zobaczyć najbardziej optymalny rezultat - jeżeli tylko taki da się wskazać. Jeżeli sugestia Ci odpowiada, przyciśnij "kontynuuj" - Asystent przerzuci Cię wtedy do panelu zleceń. Szczegóły zlecenia będą już wypełnione i będą oczekiwały jedynie na Twoją decyzję o ich wprowadzeniu i zatwierdzeniu.

Ustawienia konta

Żeby się tam dostać, przyciśnij TWOJE KONTO a tam przejdź do USTAWIEŃ.

Podstrona ustawień konta

Strona ta służy do dostrojenia i spersonalizowania Twojego konta.Większość pozycji jest typowa dla różnego rodzaju kont internetowych.

Jest jednak kilka okienek gdzie indziej zbyt często nie spotykanych.Ustawienie odpowiedniej strefy czasowej czy preferowanej waluty uczyni Twoje życie znacznie łatwiejszym, będziesz bowiem widział wszystkie wartości w tej walucie i w odpowiadającym Twojemu położeniu czasie.BullionVault funkcjonuje w czasie europejskim, co umożliwia nachodzenie się godzin funkcjonowania naszego biura z godzinami funkcjonowania banków zarówno w Azji jak i w USA.Ale nie musisz tego wiedzieć.

Innymi ważnymi okienkami są te, które umożliwiają ustawienie alarmów esemesowych.W ten sposób wiemy, jak uruchomić Twój "alarm przeciwwłamaniowy" (burglar alarm). Ten środek bezpieczeństwa polega na tym, że pozwala nam wysyłać Ci wiadomości tekstowe za każdym razem, gdy się logujesz lub dokonujesz jakiejś transakcji.

Możesz też ustawić funkcję Auto-Invest. Od momentu, kiedy ją włączysz, kiedy na koncie będą dostępne środki walutowe, będziemy dla Ciebie automatycznie kupować złoto po cenie dnia ustalonej po popołudniowym kursie London Fix - w ramach naszego Automatycznego Planu Inwestowania w Złoto.

Możesz także zmodyfikować swoje preferencje komunikacyjne, precyzując czy chcesz otrzymywać potwierdzenia o logowaniu (na adres email lub w formie wiadomości SMS na telefon komórkowy), bądź też zapisać się na nasz codzienny newsletter z wiadomościami z rynków metali inwestycyjnych - publikowany przez naszych analityków każdego dnia, kiedy otwarte są rynki metalu .

Działający w sieci przestępcy próbują wykradać tożsamość użytkowników Internetu i używać jej w różnego rodzaju serwisach, gdy ludzie ci o tym nie wiedzą.Alarm przeciwwłamaniowy czyni to niezwykle trudnym.Jednocześnie jednak nie zapominaj, że nawet jeśli internetowi włamywacze dostaną się do Twojego konta, nie na wiele im się to przyda. Jedyny kierunek, w którym pieniądze mogą opuścić Twoje konto w BullionVault, to Twoje konto bankowe, z którego przyszły.

Otwarte zlecenia

Żeby się do nich dostać, przyciśnij HISTORIA a następnie przejdź do ZLECEŃ.

Podstrona zleceń

Ta strona przedstawia Twoje zlecenia i ich status.Uzyskujesz tutaj dostęp do historii wszystkich transakcji, jakich dokonałeś, włączając także te, które nie zostały zrealizowane lub zostały odrzucone.

Warto przefiltorwac ich status, żeby widzieć na liście tylko otwarte zlecenia.Możesz błyskawicznie anulować otwarte zlecenie, przyciskając "anuluj".

Uwaga: Niektórych rodzajów zleceń nie można anulować. Dotyczy to np. zleceń zakupu i sprzedaży po cenie dnia w okresie tuż przed ogłoszeniem oficjalnej Ceny Londyńskiej.

Kliknij tutaj, żeby zobaczyć szybki przegląd strony głównej i podstron platformy wymiany