Luxury and Power w British Museum

BullionVault z dumą wspiera wystawę British Museum latem 2023 roku, Luxury and power: Persja do Grecji.

Trwająca od 4 maja do 13 sierpnia, wystawa Luksus i władza: Persja do Grecji bada, jak pokonanie Imperium Perskiego przez Ateny i ich sojuszników w V wieku p.n.e. skonfrontowało greckich żołnierzy z wystawnymi przedmiotami o niewyobrażalnym bogactwie.

Dla wielu starożytnych Greków był to dowód na triumf demokratycznej dyscypliny i powściągliwości nad imperialnym nadmiarem i dekadencją. Ale podczas gdy Ateny wykorzystały część tych łupów, by odlać srebrne sztabki i monety dla swoich kwitnących szlaków handlowych we wschodniej części Morza Śródziemnego i na Bliskim Wschodzie, miasto przyjęło i zaadaptowało sposób, w jaki perscy władcy używali takich luksusów jako narzędzia politycznego, definiując status i władzę poprzez przepych i ekstrawagancję.

Wspierany przez BullionVault i zawierający 200 artefaktów, Luksus i władza: Persja do Grecji łączy w sobie wypożyczone przez gwiazdy przedmioty, w tym niezwykły skarb Panagyurishte z Tracji, dzisiejszej Bułgarii, z kunsztownie wykonanymi dziełami ze złota, srebra i szkła z kolekcji British Museum.

Informacje można znaleźć na stronie wystawy British Museum tutaj.

Luxury and power: Persia to Greece exhibition at the British Museum proudly supported by BullionVault

Gilt silver rhyton with winged griffin, Turkey, 5th century BC. © 2023 The Trustees of the British Museum.