Najczęściej zadawane pytania, ogólne informacje i przewodnik "krok po kroku"

Pobranie metalu ze skarbca

Trzy sposoby pobrania metalu

Pobranie całych sztab Good Delivery

Złoto można pobierać w formie całych sztab Good Delivery. Każda sztaba złota posiada masę 400 uncji trojańskich, czyli około 12 kilogramów, sztaba srebra około 31,1 kilogramów czyli około 1000 uncji trojańskich. Platynę oraz pallad można pobierać w pełnych kilogramach. W celu zasięgnięcia dalszych informacji na ten temat, prosimy o kontakt.

Tutaj możesz zapoznać się z kosztami związanymi z pobraniem metalu ze skarbca.

Pobranie złotych sztabek o masie 100g

PAMP gold bar

Pobranie złota ze skarbca jest również możliwe w postaci standardowych sztabek PAMP o masie 100g (Można pobrać tylko jedną sztabkę naraz). Zlecenie pobrania takiej sztabki należy złożyć w odpowiednim terminie. Pozwala nam to na obniżenie kosztów pobrania metalu. Każda sztabka zostanie przesłana na adres użytkownika podany na koncie BullionVault. Dostawa odbywa się za pomocą przesyłki za pobraniem (wymagany podpis odbiorcy).

Firma BullionVault pobiera opłatę na pokrycie kosztów produkcji oraz dostawy (wraz z ubezpieczeniem) pobieranej sztabki. Szegółowe koszty pobrania są dostępne na stronie TWOJE KONTO>  POBIERZ ZŁOTĄ SZTABKĘ 100G, gdzie również możesz złożyć zlecenie pobrania.

Pobieranie 100g sztabek jest obecnie możliwe z wysyłką do tych krajów, chyba, że kraj znajduje się pod jurysdykcją, która narzuca podatek od tego typu przesyłek

Pobieranie metalu w niestandardowych ilościach (minimum 50g)

Na Twoje życzenie, możemy umożliwić pobranie innej ilości kruszcu (minimum 50g) w formie małych sztabek. Wymaga to jednak większych nakładów organizacyjnych, co wiąże się ze znacznie wyższymi kosztami takiej usługi. Zamiast pobierać metal ze skarbca, możesz równie dobrze go sprzedać na platformie BullionVault, podjąć środki pieniężne i kupić małe sztabki lub monety u lokalnego detalisty.

Zapoznaj się z opłatami za pobranie metalu w niestandardowych ilościach.

Jak wygląda proces pobrania złotej sztabki 100g ze skarbca?

 • Musisz posiadać co najmniej 100g złota w jednym z dostępnych skarbców.
 • Musisz posiadać wystarczającą ilość gotówki - na koncie BullionVault - na pokrycie kosztów wiążących się z pobraniem sztabki.
 • Twoje konto BullionVault musi zostać walidowane, zanim złożusz zlecenie pobrania metalu.
 • Sztabki zostaną dostarczonej na adres podany na koncie BullionVault, który najpierw należy zweryfikować.
 • Dostawa sztabek odbywa się za pomocą specjalnej przesyłki kurierskiej za pobraniem, która wymaga podpisu odbiorcy. UWAGA:W okresie pandemii, lokalna firma doręczająca przesyłkę może nie wymagać obowiązku podpisu doręczenia przesyłki, ale powinienieś być w miejscu doręcznia przesyłki w dniu jej dostarczenia.
 • W momencie złożenie zlecenia, 100 gramów złota zostanie zarezerwowane do pobrania z Twojego konta BullionVault aż do momentu realizacji i nadania przesyłki. Zarezerwowana zostanie również odpowiednia ilość gotówki, przeznaczona na pokrycie wszystkich kosztów. Gotówka pozostanie zarezerwowana do momentu rozliczenia Twojego zlecenia. Zlecenie pobrania sztabki 100g możesz anulować z poziomu swojego konta BullionVault na stronie HISTORIA>  POBRANIE ZŁOTEJ SZTABKI 100G. Termin, w którym możesz anulować zlecenie pobrania sztabki, jest podany na tej właśnie stronie oraz na stronie potwierdzenia pobrania, która wyświetla się natychmiastowo po złożeniu zlecenia.
 • Zanim złożysz zlecenie pobrania musisz potwierdzić swój adres. Dodatkowo możemy Cię również poprosić o przesłanie kopii dowodu tożsamości. Jeżeli Twój adres nie zostanie potwierdzony na czas, anulujemy Twoje zlecenie pobrania metalu, a Twój kruszec pozostanie bezpieczny w skarbcu.
 • W celu zmniejszenia ryzyka, zezwalamy na podjęcie tylko 1 sztabki PAMP 100g dla każdego złożonego zlecenia przez Internet (nie można podjąć kilku sztabek za jednym razem).
 • Aby podjąć więcej niż 4 sztabki w przeciągu roku kalendarzowego, będziesz musiał przejść dodatkową procedurę kontroli oraz ponieść dodatkowe koszty.
 • Zazwyczaj sztabki mają formę Pamp Fortuna 100g. Jeżeli zostanie Ci zaproponowany substytut takiej sztabki, będziesz mieć możliwość zaakceptować substytut lub anulować zamównienie.
 • Sztaby nie są wysyłane bezpośrednio ze skarbca. W przypadku dostaw poza Wielką Brytanię należy liczyć się z tym, że sztaba zostanie wysłana z innego kraju i że trzeba będzie uiścić wszelkie opłaty importowe/celne, które mogą obowiązywać w danej jurysdykcji.
 • Nadane przesyłki można śledzić na podstawie numery, który zostanie udostępniony na Twoim koncie BullionVAult.
 • W przypadku, gdy firma kurierska odpowiedzialna za dostawę sztabki dołożyła starań w uzasadnionym zakresie w celu dostarczenia metalu lecz sztabka została zwrócona do firmy BullionVault, Twoje 100g kruszczu powróci bezpiecznie do skarbca. W tym przypadku jednak nie otrzymasz zwrotu kosztów przesyłki oraz poniesiesz koszty dostawy zwrotnej.
 • Zlecenie pobrania złotej sztabki oraz jej dostawa jest możliwa tylko dla tych krajów.

Warunki pobrania złotej sztabki 100g ze skarbca

Obowiązują postanowienia regulaminu BullionVault. Zlecając pobranie kruszcu ze skarbca, potwierdzasz również, że

 • Adres dostawy jest Twoim stałym adresem zamieszkania i nie jest przypisany do innej rezydencji.
 • Żadna osoba zmamieszkała pod niniejszym adresem nie oczekuje na oskarżenie za przestępstwo ani też nie została okarżona w ciągu ostatnich 5 lat.
 • W ciągu ostatnich 5 lat nie odmówiono Ci przyznania ubezpieczenia, a w ciągu ostatniego roku - nie ubiegałeś/ubiegałaś się o wypłatę ubezpieczenia za kradzież.
 • W ciągu ostatnich 5 lat nie byłeś/byłaś zamieszany/zamieszana w żaden spór związany z dostawą przesyłki za pobraniem, ani nie kwestionowałeś / kwestionowałaś braku dostawy tego typu przesyłki.
 • Zlecasz pobranie metalu jedynie z tego konta BullionVault i z żadnego inneg konta BullionVault, które należy do Ciebie lub jest prowadzone w Twoim imieniu, pobranie metalu nie zostało zlecone.
 • Zgodnie z obowiązującym prawem, firma BullionVault, oraz jej pełnomocnicy, mają prawo do zgłoszenia Twojej transakcji. Firma BullionVault może róweniż przekazać Twoje dane osobom trzecim, firmom zajmującym się weryfikacją danych osobowych oraz firmom odpowiedzialnym za zapakowanie i dostawę pobranego metalu.