Najczęściej zadawane pytania, ogólne informacje i przewodnik "krok po kroku"

Jak ustawić okres ważności zlecenia?

Okres ważności zlecenia widoczny jest w dolnej części panelu zleceń.

Większość użytkowników za bardzo się tym nie przejmuje, bo funkcja ta reguluje właściwie tylko jedno: dogrywa, co ma się stać ze zleceniem, jeżeli nie uda się go od razu zrealizować.System automatycznie oferuje opcję "czas nieokreślony" - daje to największą szansę na realizację zlecenia.

Określając okres ważności zlecenia, musisz się zdecydować na jedną z możliwości:

Czas nieokreślony (opcja automatyczna)

Zlecenie ustawione na czas nieokreślony jest realizowane krok po kroku, z każdym użytkownikiem-kontrahentem, którego zlecenie odpowiada choć części Twojego zlecenia - i jest aktywne tak długo, aż zostanie całkowicie zrealizowane albo anulowane przez Ciebie. Jego otwarta część jest przez ten czas widoczna na platformie wymiany.

Wykonaj natychmiast

Zlecenie ustawione jako natychmiastowe realizuje transakcję kupna lub sprzedaży o tyle, o ile jest na platformie jakas oferta, która mieści się w Twoim limicie, choć niekoniecnie całość Twojego zlecenia. Kupisz wówczas lub sprzedasz tę ilość, która jest dostępna za interesującą Cię cenę w tym momencie, a niewyegzekwowana część zlecenia zostanie anulowana.Dlatego też Twoja oferta nie zdąży być umieszczona na platformie wymiany. Zlecenie natychmiastowe pozwala Ci utrzymywać wszystkie Twoje środki jako dostępne i unikać rezerwowania części Twoich zasobów na poczet oczekujących aktywnych otwartych zleceń.

Wszystko albo nic

Jeśli ustawisz zlecenie na tryb "wszystko albo nic", albo zostanie ono zrealizowane natychmiast i w całości, albo zostanie w całości porzucone i anulowane, nie trafiając na platformę wymiany.

Ważne do...

Ostatnia opcja działa podobnie jak pierwsza ("czas nieokreślony") z tą różnicą, że od razu ustalasz datę, z którą oferta, gdyby nie była jeszcze do końca zrealizowana, zostanie wycofana z platformy wymiany.

Jeśli wybierzesz tę opcję, system automatycznie wskazuje termin ważności zlecenia na koniec bieżącego dnia.Jeśli jednak klikniesz na datę, system pokaże Ci kalendarz, na którym możesz wskazać datę, do której chcesz, żeby oferta była ważna.By uniknąć nieporozumień, upewnij się, że masz poprawnie ustawioną strefę czasową.