Najczęściej zadawane pytania, ogólne informacje i przewodnik "krok po kroku"

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe

W ramach dodatkowego zabezpieczenia możesz uaktywnić uwierzytelanianie dwuskładnikowe na koncie BullionVault. Podczas logowania wpisujesz wtedy login oraz hasło, a następnie musisz podać jednorazowy kod, który zostanie przesłany na Twój telefon komórkowy lub tablet. Dzięki takiemu zabezpieczeniu, nawet jeżeli komuś udałoby się pozyskać Twoje hasło i tak nie udałoby mu się zalogować na Twoje konto BullionVault bez dostępu do Twojego telefonu lub tabletu.

Procedura

Krok 1. Pobierz oraz zainstaluj aplikację mobilną do uwierzytelniania dwuskładnikowego, np. Google Authenticator lub Authy.
Krok 2. ZALOGUJ SIĘ, i przejdź na stronę TWOJE KONTO > Ustawienia konta.
Krok 3. W sekcji Opcje bezpieczeństwa / Uwierzytelnianie dwuskładnikowe, klikniij 'Edytuj'
Krok 4. Na tej stronie wyświetli Ci się czarno-biały kod QR. Uruchom aplikację do uwierzytelniania dwuskładnikowego i przeskanuj kod (postępuj zgodnie z instrukcjami dla aplikacji zainstalowanej na swoim urządzeniu). Po zeskanowaniu kodu QR, aplikacja wygeneruje Ci kod dostępu, którego należy użyć w celu uaktywnienia uwierzytelniania dwuskładnikowego na koncie BullionVault.

Co dalej?

  • Od tego momentu, za każdym razem, podczas logowania na konto BullionVault, będzie trzeba generować kod za pomocą aplikacji do uwierzytelniania dwuskładnikowgo. Każdy nowy wygenerowany kod działa tylko raz.
  • Jeżeli zapomnijsz login oraz hasło do konta BullionVault i Twoje konto zostanie zablokowane, skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta.

Jak działa tego rodzaju zabezpieczenie?

Uwierzytelniania dwuskładnikowe zabezpiecza Cię w przypadku, gdy Twoje hasło dostałoby się w niepowołane ręce. Jeżeli uwierzytelnianie dwuskładnikowe jest aktywne na Twoim koncie BullionVault, nikt nie zaloguje się na Twoje konto jeżeli nie posiada dostępu do Twojego telefonu komórkowego lub tabletu, nawet jeżeli zna hasło oraz login.