Najczęściej zadawane pytania, ogólne informacje i przewodnik "krok po kroku"

Jak zasilić konto? - szczegółowo

Kliknij tutaj, jeżeli chcesz się dowiedzieć, dlaczego BullionVault nie może akceptować kart kredytowych ani debetowych.

O powiązaniu konta w BullionVault z twoim kontem bankowym

UWAGA! Twoje konto w BullionVault jest połączone z Twoim kontem bankowym.Od momentu Twojego pierwszego przelewu, będziemy akceptować kolejne depozyty pod warunkiem, że przychodzą z tego samego konta bankowego i w normalnych okolicznościach wypłacane pieniądze będziemy także wysyłać do tego właśnie konta bankowego*. Są to środki ostrożności wymagane ze względu na europejskie i amerykańskie ustawodawstwo mające na celu zapobieganie praniu brudnych pieniędzy, służą one jednak także wzmocnieniu Twojego własnego bezpieczeństwa. 

*Wyjątki od tej reguły są dopuszczalne, jeśli wydarzy się coś, co uniemożliwi wysyłanie pieniędzy do Twojego aktualnego banku.

Akceptowane waluty

BullionVault akceptuje jedynie dolary amerykańskie, euro, funty brytyjskie oraz jeny japońskie.Jeśli Twoje konto bankowe obsługiwane jest w innej walucie (np. w złotówkach), musisz wybrać jedną z tych czterech i wówczas powinieneś:

  • albo kupić w swoim banku tę walutę i przelać ją na swoje konta u nas (preferowane) Jeżeli nie posiadasz żadnej z tych walut, Twój bank na pewno Ci ją sprzeda, odejmie jej wartość z Twojego konta w Twojej walucie, a następnie przeleje wybraną walutę do BullionVault. Firmy specjalizujące się w konwersji walut, mogą zoferować Ci korzystniejsze kursy. Zapoznaj się z ofertą CurrencyFair oraz - jeżeli masz zamiar przesłać minimum równowartość 5 000 USD - z Moneycorp.
  • albo też wyślij nam swoją walutę, a nasz bank ją przeliczy
  • Powinieś wyówczas wysłać swoją walutę na konto, które przeznaczone jest dla waluty, w której chcesz kupować. Nasz bank, otrzymawszy Twoje pieniądze, sprzeda je za walutę określoną dla danego konta.Na Twoim koncie w BullionVault znajdzie się kwota netto uzyskana po tej transakcji, jednakże nie będziesz mieć żadnej kontroli nad kursem, po jakim ta wymiana zostanie przeprowadzona.

My z naszej strony staramy się uczynić wszystko tak łatwym, jak to tylko możliwe dla Ciebie i dla twojego banku, generując dla Ciebie formularz, który możesz wydrukować i zabrać do banku jako instrukcję przelewu. Część dotyczącą danych bankowych odbiorcy przelewu nasz system wypełnia automatycznie.

Po wydrukowaniu formularza musisz już tylko zabrać go do banku i złożyć zlecenie przelewu.

Procedura

Krok 1. mniej szczegółowo Upewnij się, że jesteś zalogowany.Tylko w ten sposób wiemy, jaką referencję (Twój login) umieścić w formularzu.
Krok 2. mniej szczegółowo Naciśnij przycisk TWOJE KONTO w menu głównym.
Krok 3. mniej szczegółowo Przejdź do podstrony DEPOZYT widocznej w opcjach sub-menu.
Krok 4. mniej szczegółowo Wybierz sposób przelewu bankowego, który Ci odpowiada.Możesz powrócić do poprzedniego etapu klikając na odsyłacz do niego znajdujący się na czarnym pasku u góry ekranu.
Krok 5. mniej szczegółowo Wydrukuj lub uważnie skopiuj dane z formularza, który zostanie w rezultacie wygenerowany. Wykorzystaj te dane jako instrukcję przelewu dla swojego banku; możesz przy ich użyciu zainicjować transakcję internetową lub udać się z nimi bezpośrednio do Twojego banku.

Co się dzieje potem?

Nasze pełne dane bankowe

Jeśli potrzebujesz pełniejszej informacji, nasze kompletne dane bankowe możesz znaeźć tutaj.