Najczęściej zadawane pytania, ogólne informacje i przewodnik "krok po kroku"

Przebijanie najlepszej ceny zakupu - w skrócie

Procedura

Krok 1. bardziej szczegółowo Przejdź do PLATFORMY WYMIANY, przyciskając w menu konta KUPUJ.
Krok 2. bardziej szczegółowo Przyjrzyj się cenom w wybranej lokalizacji i w walucie, w której chcesz kupić.
Krok 3. bardziej szczegółówo Kliknij na tę złotą cegiełkę, która ofetuje najlepsza cenę. Panel zleceń zostanie w ten sposób załadowany szczegółami tej oferty z Tobą jako kupującym.
Krok 4. bardziej szczegółowo Zaproponuj lepszą cenę za kilogram, posługując się w tym celu strzałkami widocznymi tuż obok. Teraz ustaw ilość złota do tej, którą chcesz za tę cenę kupić.
Krok 5. bardziej szczegółówo Gdy wszystko jest już określone tak, jak sobie życzysz, przyciśnij KUPUJ, a następnie ZATWIERDŹ, wprowadzając tym samym oficjalnie to zlecenie. A potem spójrz niżej, by zobaczyć, co się dzieje potem.

Co się dzieje potem?

  • Panel zleceń zapewne pokaże Ci teraz komunikat, że Twoje zlecenie jest teraz otwarte.
  • Twoja oferta kupna, jako najlepsza w tym momencie, prawdopodobnie pokaże się teraz w postaci zielonej cegiełki w wybranej przez Ciebie lokalizacji.Jesteś kupującym, więc zwracasz się do sprzedających.
  • Powód, dla którego nie możemy powiedzieć więcej niż "prawdopodobnie", jest taki, że ktoś mógł właśnie, akurat w tym czasie, zaoferować taką cenę sprzedaży - w takim wypadku okaże się, że transakcja została już dokonana.Inna możliwość jest taka, że ktoś już przebił Twoja cenę - w takim wypadku Twoja oferta pojawi się na platformie wśród zielonych cegiełek, ale nie jako najlepsza.
  • Można teraz rzucić okiem na stronę pokazującą spread.To, co właśnie przed chwilą uczyniłeś, to nic innego jak zawężenie spreadu w cenach złota na światowym rynku.Efekt tego możesz zobaczyć, przyciskając KUPUJ, a następnie wybierając w sub-menu opcję SPREAD.Zredukowałeś rozmiary białej szczeliny pomiędzy złotem w wybranym przez Ciebie skarbcu a pieniędzmi.
  • Możesz oczywiście monitorować postępy swojego zlecenia na stronie HISTORII, w ZLECENIACH. Czasem najlepiej jest śledzić, co się dzieje, na samej PLATFORMIE WYMIANY, bo możesz wtedy sprawdzać, czy ktoś nie licytuje przeciwko Tobie.
  • W takim wypadku, jeśli chcesz przepchnąć swoją ofertę kupna przez konkurentów, będziesz musiał anulować swoje zlecenie na stronie HISTORII, w ZLECENIACH, a następnie zastąpić ją lepsza ceną.