Najczęściej zadawane pytania, ogólne informacje i przewodnik "krok po kroku"

Skarbiec w Toronto

Gdzie znajduje się moje złoto?

Skarbiec w Toronto, z którego korzystamy, prowadzony jest przez firmę Brink's. Tylko pracownicy operatora skarbca mają fizyczny kontakt ze złotem BullionVault.

Specjalnie wydzielona część skarbca firmy Brink's w Toronto jest zarezerwowana wyłącznie dla klientów BullionVault.Tam znajduje się Twoje złoto oraz srebro.

Skarbiec w Toronto funkcjonuje pod jurysdykcją kanadyjską.

W jakiej formie przechowywane jest w Toronto moje złoto?

Skarbiec w Toronto przechowuje głównie sztaby o masie 400 uncji trojańskich (12,4kg). Jest to londyński standard zwany "Good Delivery". Minimalna czystość tych sztab wynosi 99,5%.Twoje saldo z złocie na koncie w BullionVault liczone jest jedynie w złocie o 100% czystości. W masie, którą widzisz na saldzie swojego konta, nie ma nieczystości. Masę tę wylicza się, mnożąc masę brutto sztaby przez procentową próbę jej czystości.

Sztaby te to postać złota akceptowana przez profesjonalny rynek złota w Toronto.

W jakiej formie przechowywane jest w Toronto moje srebro?

Skarbiec w Toronto przechowuje srebro w sztabach po tysiąc uncji trojańskich (31,1 kg) każda. Są to również sztaby w standardzie znanym jako London Good Delivery. Ich minimalna potwierdzona przez probierców czystość to 99,9%. Zgodnie z powszechnie przyjętą w branży praktyką, jednostki rozliczeniowe srebra w BullionVault wyrażają masę brutto srebra, nie masę srebra czystego. Wielkości wyrażone są w kilogramach i gramach.

Jest to fizyczna forma srebra akceptowana przez uczestników kanadyjskiego rynku kruszców.

Co szczególnego charakteryzuje skarbiec w Toronto?

Toronto plasuje się wśród 10 największych centrów finansowych na świecie. Przy swojej niskich wskaźnikach przestępczości, zróżnicowanej i doskonale wykształconej populacji, uważane jest za jedno z piętnastu najlepszych miast na świecie, jeśli chodzi o jakość życia. Piąte największe miasto w Ameryce Północnej, stolica kanadyjskiej prowincji Ontario, Toronto jest też handlowym i finansowym centrum kraju, domem największej giełdy w kraju.

Kanada jest szeroko uznawana za jedną z najmniej skorumpowanych gospodarek na świecie, a jej system prawny - wywiedziony z prawa brytyjskiego - z całą siła zabezpiecza prawo własności. Bank Światowy umieszcza Kanadę na 17. miejscu na liście 185 państw pod względem "łatwości prowadzenia biznesu". Jej obywatele cieszą się wysokimi dochodami na głowę i choć w ostatnich czasach nierówności dochodowe wzrosły, ich skala jest wciąż niewielka. Na skali równości w dystrybucji dochodu Kanada jest tuż za Szwajcarią, daleko wyprzedzając Japonię, Wielką Brytanię i Stany Zjednoczone.

Ósmy największy światowy wydobywca złota (i zarazem jedenasty największy wydobywca srebra), Kanada jest także ojczyzną trzech spośród największych rafinerii Good Delivery. Kwatera główna północnoamerykańskiego oddziału Johnson Matthey mieści się w Brampton w prowincji Ontario, niedaleko lontiska Pearson w Toronto, przez które przechodzi największa część amerykańsko-kanadyjskich obrotów handlowych.