Najczęściej zadawane pytania, ogólne informacje i przewodnik "krok po kroku"

Skarbiec w Singapurze

Gdzie znajduje się moje złoto i srebro?

Skarbiec w Singapurze, z którego korzystamy, prowadzony jest przez firmę Brink's. Tylko pracownicy operatora skarbca mają fizyczny kontakt ze złotem BullionVault.

Specjalnie wydzielona część skarbca Brink's w Singapurze jest zarezerwowana wyłącznie dla klientów BullionVault.Tam znajduje się Twoje złoto i srebro.

Skarbiec w Singapurze funkcjonuje pod jurysdykcją singapurską.

W jakiej formie przechowywane jest w Singapurze moje złoto?

Skarbiec w Singapurze przechowuje głównie sztaby o masie 400 uncji trojańskich (12,4kg). Jest to londyński standard zwany "Good Delivery". Minimalna czystość tych sztab wynosi 99,5%.Twoje saldo z złocie na koncie w BullionVault liczone jest jedynie w złocie o 100% czystości. W masie, którą widzisz na saldzie swojego konta, nie ma nieczystości. Masę tę wylicza się, mnożąc masę brutto sztaby przez procentową próbę jej czystości.

Sztaby te to postać złota akceptowana przez profesjonalny rynek złota w Singapurze.

W jakiej formie przechowywane jest w Singapurze moje złoto?

Skarbiec w Singapurze przechowuje sztaby o masie 1000 uncji (31,1 kg) - typowe sztaby srebra w standardzie "London Good Delivery". Mają minimalną zweryfikowaną czystość 99,9%. W zgodzie ze standardową praktyką w tej branży, jednostki księgowania srebra w BullionVault wyrażone są w masie brutto, nie w masie srebra czystego. Określone są w kilogramach i gramach.

Sztaby w takim formacie są formą srebra przyjetą na singapurskim rynku kruszców.

Co szczególnego charakteryzuje skarbiec w Singapurze?

Singapur ma powody uważać się za jeden z głównych ośrodków handlowych w Azji. Położony na południowym czubku Malezji, w pobliżu cieśniny Malakka, która łączy Ocean Indyjski z Pacyfikiem, położona na wyspach republika jest szeroko uważana za przyjazną przedsiębiorcom, z niewielkimi obciążeniami fiskalnymi, stabilną demokracją parlamentarną i mocno osadzonym prawem własności.

Singapur charakteryzują bardzo niskie wskaźniki przestępczości i zasobność jego mieszkańców - PKB per capita jest trzecie najwyższe na świecie. Rząd Singapuru jest netto międzynarodowym wierzycielem, nie dłużnikiem. Bilans wydatków i przychodów rządowych zamyka się każdego roku nadwyżkami budżetowymi.

Usadowiony w połowie drogi między Indiami a Chinami, dwoma narodami, które są największymi na świecie konsumentami złota, Singapur jest jednym z najbardziej aktywnych portów na świecie. Wielu profesjonalistów w branży złota uważa obiekty Singapore Freeport służące jego przechowywaniu (po części sfinansowane przez władze Singapuru) za wyznaczające najwyższe współczesne standardy. Strefa wolnocłowa wewnątrz doskonale bezpiecznego lotniska Changi stanowi miejsce, gdzie Brink's przechowuje złoto należące do klientów BullionVault. Prowizje od transkacji, jak również opłaty za przechowywanie są takie same, jak w innych skarbcach, w których BullionVault przechowuje złoto i srebro. Podobnie jak w pozostałych miejscach, transakcje można wykonywać 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.