Najczęściej zadawane pytania, ogólne informacje i przewodnik "krok po kroku"

Dodatkowe hasło zabezpieczające - w skrócie

Możesz wprowadzić do swojego konta kolejny poziom zabezpieczenia w postaci dodatkowego hasła zabezpieczającego. Na pewno powinieneś to zrobić, jeżeli logujesz się z publicznie dostępnych komputerów.

Uwaga

Dodatkowe hasło zabezpieczające, jeśli zostanie ustawione, będzie do tego konta przypisane na zawsze. Nie będzie się go dało później zmienić ani dezaktywować. Tak więc upewnij się, że naprawdę chcesz to zrobić i wybierz coś, co będziesz zawsze pamiętał (dlatego w angielskiej wersji serwisu nazywamy to Memorable Information).

Procedura

Krok 1. ZALOGUJ SIĘ, przyciśnij TWOJE KONTO, a następnie w opcjach sub-menu wybierz USTAWIENIA KONTA.
Krok 2. W panelu opcji bezpieczeństwa zobaczysz opcję drugie hasło bezpieczeństwa. Przyciśnij USTAW.
Krok 3. Wprowadź i zatwierdź swoje drugie hasło zabezpieczające. Musi to być od 8 do 12 znaków (tylko litery i cyfry, spacja niedopuszczalna). Wówczas przyciśnij WPROWADŹ .

Co się dzieje potem?

  • Od tej pory, za każdym razem, logując się, będziesz pytany o losowo wybrane niektóre znaki Twojego drugiego hasła zabezpieczającego.
  • Jeżeli zapomniałeś któregos z haseł, bądź też z innego powodu nie możesz się zalogować, prosimy o kontakt z BullionVault.

O co właściwie chodzi w tym zabezpieczeniu?

Drugie hasło zabezpieczające chroni Cię przed następującymi zagrożeniami:

  • "Szpiegowanie przez ramię": W przypadku drugiego hasła zabezpieczającego za każdym razem będziesz pytany o inny zestaw niektórych znaków hasła. Ktokolwiek zagląda Ci przez ramię, by zobaczyć Twoje hasło, nie zdobędzie wystarczającej wiedzy, by zalogować się potem do Twojego konta.
  • Logowanie z klawiatury: Gdyby haker zdobył dostęp — zwłaszcza fizyczny dostęp — do Twojego komputera, miałby możliwość zainstalowania na nim programu rejestrującego Twoje uderzenia w klawiaturę. Ponieważ drugie hasło zabezpieczające zmusza Cię do wybierania znaków przy pomocy myszy, ustalenie, jak dostać się do Twojego konta, staje się dla hakera wielokrotnie trudniejsze.