Przewodnik

Złoto alokowane

Złoto alokowane

Złoto alokowane#

Z łoto alokowane to złoto, które jest w sposób całkowity i bezpośredni własnością inwestora, nabywcy, przechowywane dla niego w sposób profesjonalny w sejfie lub w skarbcu. Inwestor jest bezpośrednim właścicielem tego złota.

Złoto alokowane różni się więc fundamentalnie od złota niealokowanego, gdyż złoto niealokowane należy do banku.

Ponieważ złoto alokowane nie należy do banku, który je przechowuje, jest wolne od ryzyka niewypłacalności banku.

Koszt złota alokowanego#

Za przechowywanie złota alokowanego trzeba płacić. Na szczęście złoto jest środkiem przechowywania wartości niezwykle „kompaktowym”, skondensowanym, zajmującym bardzo niewielką przestrzeń w stosunku do ulokowanej w nim wartości. Tona złota warta jest dziś około 42 mln $ (październik 2013). Taka ilość zajmuje przestrzeń sześcianu o krawędzi niecałych 36 cm. Z tego względu przechowywanie alokowanego złota nie jest właściwie, jako takie, specjalnie drogie. Możliwe jest przechowywanie go za opłatę tak niską jak 0,1% rocznie, jeśli przechowujesz duże ilości. Ubezpieczenie powinno zwykle być w tę opłatę już wliczone.

Banki jednak bardzo rzadko oferują przechowywanie złota alokowanego za tak niskie opłaty. Dzieje się tak dlatego, że w interesie bankierów leży zachęcanie i motywowanie ludzi do inwestowania w złoto niealokowane. W BullionVault jesteśmy przekonani, że w Twoim najżywotniejszym interesie leży optowanie za czymś doskonale odwrotnym: złotem alokowanym.

Dlatego, ogólnie rzecz ujmując, należy raczej unikać kupowania i przechowywania złota w banku. To także powód, dla którego w BullionVault przechowujemy całe złoto w akredytowanym, profesjonalnie uznawanym, wyspecjalizowanym skarbcu, który jednak nie jest skarbcem bankowym. Jeżeli czyjaś aktywność ekonomiczna polega na przechowywaniu własności innych osób w jak najbardziej profesjonalnych warunkach, nie ma on powodu nienaturalnie, zaporowo zawyżać kosztów takiej usługi, żebyś zamiast tego kupował jednostki na saldzie należności określone w złocie (złoto niealokowane to jednostki na saldach należności, wyrażone w ilościach metalu zobowiązania banku w stosunku do Ciebie).

W BullionVault koszt przechowywania złota alokwoanego - ubezpieczeniejest już w nie wliczone - wynosi 0,12% rocznie (potrzeba aż ośmu lat, by zbliżyć się do w sumie jednego procenta).

Zajrzyj na stronę BullionVault, by kupić złoto alokowane.

Złoto niealokowane#

Złoto niealokowane nie jest własnością inwestora.

Podpisując umowę o przechowywaniu niealokowanym inwestor składa swoje złoto w depozycie. Inwestor często myśli, że przekazuje to złoto do banku na przechowanie, pod jego troskliwą i wyspecjalizowaną opiekę. Nie zdaje sobie sprawy, że w istocie pożycza to złoto bankowi, tak jak to robi z depozytami w gotówce. Jest nawet trochę gorzej niż z gotówką, bo bankowy depozyt w złocie nie jest objęty rządowymi gwarancjami, które ochroną obejmują depozyty gotówkowe.

Z tych właśnie powodów osoby prywatne poszukujące możliwości inwestowania w złoto, powinny rozglądać się za złotem alokowanym i alokowanym jego przechowywaniem, a następnie płacić za przechowywanie i ubezpieczenie opłaty. Niech złoto niealokowane zostanie sobie na profesjonalnych rynkach inwestycyjnych, gdzie dominuje i gdzie jego miejsce.

Całe złoto w BullionVault jest alokowane. Przechowywanie złota alokowanego jest w BullionVault znacznie tańsze niż w banku. Kliknij tutaj, żeby zrozumieć, dlaczego banki chcą, żebyś zdeponował swoje złoto.

Jeśli już wiesz, że chcesz kupić złoto alokowane, przejdź na stronę główną BullionVault.

 

Kontakt

Email

Kontakt telefoniczny

  • Z Anglii oraz innych krajów: +44 (0)20 8600 0130
  • Z USA i Kanady (numer darmowy): 1-888-908-2858
  • Z Polski (darmowy z telefonów stacjonarnych): 00-800-1213745
  • Godziny otwarcia: 10:00 - 21:30 (czasu polskiego), od poniedziałku do piątku

Adres

Galmarley Ltd T/A BullionVault
7th Floor
3 Shortlands
London   W6 8DA
United Kingdom