Przewodnik

6 powodów, by inwestować w złoto i srebro z BullionVault

Twój stan posiadania i tytuł własności wykazane każdego dnia#

Tylko BullionVault każdego dnia publikuje codzienny audyt, w którym dokumentuje stan posiadania wszystkich klientów wymienionych tam pod pseudonimami, z których każdy znany jest tylko właścicielowi danego konta. Audyt pokazuje, że posiadany przez każdego użytkownika metal leży fizycznie tam, gdzie być powinien, i w takiej ilości, ile go być powinno. Wszystko się zgadza z najaktualniejszymi dokumentami przedstawianymi przez zewnętrzne w stosunku do BullionVault podmioty. Dokładność naszego Audytu Codziennego, oraz jego zgodność z faktycznym stanem w skarbcach, jest rokrocznie przedmiotem kontroli audytora zewnętrznego, w której skład wchodzą inspekcje skarbców przez probierców.

Wielkie sztaby, ceny jak w hurcie#

Kupowanie czegokolwiek hurtem zawsze jest w przeliczeniu tańsze niż w detalu. BullionVault daje ci dostęp do kruszców w ich postaci hurtowej, w postaci, w jakiej się nimi obraca na rynkach hurtowych - nawet kiedy kupujesz po jednym gramie. Twoje złoto to dowolna wielokrotność jednego grama, jakby zbiór jednogramowych plasterków złota, ale plasterków dużej, hurtowej sztaby. Przechowywanie złota w tej postaci oznacza dla Ciebie dostęp do zasobów płynności oferowanych przez rynki hurtowe. Oznacza to także, że nie musiz pokrywać dodatkowych kosztów produkcji małych sztabek czy monet, które zawsze trzeba doliczyć do złota w typowych formach detalicznych. Wszystkie monety i małe sztabki rodzą się bowiem z dużej, hurtowej sztaby przetopionej i przelanej w formy do bicia mniejszych jednostek dla inwestorów detalicznych. Gdy zdecyzujesz się kupić złoto lub srebro z BullionVault, koszty produkcji takich małych sztabek musisz opłacić tylko, jeśli zdecydujesz się podjąć swój kruszec ze skarbca.

Bez pośrednika#

W BullionVault transakcji dokonujesz bez udziału pośredników, brokerów, maklerów. Dokonujesz transakcji bezpośrednio z innymi prywatnymi inwestorami, na otwartej, konkurencyjnej platformie rynkowej. Każdy może tu oferować własne ceny lub akceptować oferty innych. Fakt, że wszyscy użytkownicy rywalizują między sobą o najlepsze ceny i o przebicie innych użytkowników, daje Ci możliwość kupowania po naprawdę niskiej cenie, bliskiej temu, co nazywamy ceną spot.

Proste, przejrzyste opłaty#

Koszty, wszystkie związane z inwestycją opłaty, w BullionVault są nie do pobicia niskie. Nie ma opłaty początkowej, za otwarcie rachunku, nie ma minimalnego depozytu. Jest za to prosty, bardzo tani sposób kupowania i przechowywania złota w bezpiecznym, przez Ciebie wybranym skarbcu.

Możliwość dokonywania transakcji 24 godziny na dobę#

Możesz się logować, sprawdzić stan konta, kupić lub sprzedać - o dowolnej porze dnia i nocy. Jeżeli do tego zechcesz używać którejś z aplikacji mobilnych BullionVault, nie będziesz musiał nawet siedzieć w tym celu przed komputerem.

Unikalna akredytacja#

BullionVault jest pełnoprawnym członkiem London Bullion Market Association (LBMA), profesjonalnej organizacji handlowej, która reprezentuje londyński rynek hurtowy złota i srebra. Nasi operatorzy skarbców, Brink's, Loomis International i Malca-Amit, są również pełnoprawnymi członkami LBMA. BullionVault jest również członkiem stowarzyszonym London Platinum & Palladium Market (LPPM).

BullionVault jest częściowo własnością Augmentum Fintech plc (notowanej na giełdzie spółki zależnej RIT Capital Partners) oraz Gold Bullion Investment Trust (organizacji powiązanej z World Gold Council), która również nabyła 11% udziałów w BullionVault w 2010 roku, a następnie przeniosła swoje udziały do GBIT w 2016 roku. Obie organizacje przeprowadziły szeroko zakrojone due diligence przed dokonaniem swoich inwestycji.

Zaudytowane sprawozdania finansowe BullionVault są dostępne do wglądu online. Coroczna inspekcja metalu w skarbcu jest przeprowadzana przez asesorów Alex Stewart International, których raport jest publikowany na stronie internetowej Armstrong Watson, niezależnych audytorów BullionVault.

Trustable Gold ocenia BullionVault jako zaufanego dostawcę złota przechowywanego w skarbcach, a w swoim kalkulatorze porównawczym BullionVault ma najniższe koszty transakcji spośród wszystkich dostawców.

BullionVault używa TrustPilot, by zebrać i zweryfikować nasze opinie od klientów i udostępnić je wszystkim w Internecie. Korzystanie w ten sposób z niezależnej strony z opinią klientów daje potencjalnym klientom pewność co do naszych usług.

 

Co dalej?#

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem złota lub srebra, jest jak najbardziej naturalne, że na początek masz sporo pytań i wątpliwości; że chcesz znaleźć najlepszy sposób, jak to zrobić. Tych kilka punktów powyżej zaledwie ślizga się po powierzchni. Więcej informacji znajdziesz na naszej stronie głównej, możesz też po prostu skontaktować się z nami.

 

Kontakt

Email

Kontakt telefoniczny

  • Z Anglii oraz innych krajów: +44 (0)20 8600 0130
  • Z USA i Kanady (numer darmowy): 1-888-908-2858
  • Z Polski (darmowy z telefonów stacjonarnych): 00-800-1213745
  • Godziny otwarcia: 10:00 - 21:30 (czasu polskiego), od poniedziałku do piątku

Adres

Galmarley Ltd T/A BullionVault
7th Floor
3 Shortlands
London   W6 8DA
United Kingdom