Wykres cen spot złota: objasnienia

Ceny złota na żywo: Londyn, Nowy Jork, Zurych, Singapur, Toronto - BullionVault

Wykres BullionVault przedstawia bieżące ceny złota pobierane z profesjonalnych rynków "spot" w czasie rzeczywistym. Ceny te są podawane w celach informacyjnych.

Oferujemy najszybsze dostępne online aktualizacje danych, przetwarzane co 5 sekund. Nie trzeba nawet odświeżać okna wyszukiwarki. Wykres oferuje Ci również historyczne dane sięgające 20 lat wstecz, dzięki czemu możesz przyjrzeć się także trendom długofalowym. Najświeższe i historyczne dane dostępne są w siedmiu różnych walutach.

Wykres cen złota dostępny jest w następujących walutach: euro, dolar amerykański, dolar australijski, dolar kanadyjski, jen japoński, frank szwajcarski i funt szterling.

Kupujzłoto i srebro za dolary, euro, funty brytyjskie lub jeny japońskie.

FAQ - Najczęściej zadawane pytania
Wykres cen złota i srebra na stronie BullionVault przetwarza dane pobierane ze światowych hurtowych rynków kruszców, które w weekendy i święta są zamknięte. Serwis BullionVault natomiast nigdy nie jest "zamknięty", umożliwiając dokonywanie transakcji 24 godziny na dobę, każdego bez wyjątku dnia w roku.
Ustaw niestandardowy alarm o cenie złota na stronie internetowej lub w aplikacji, aby otrzymywać wiadomości e-mail lub powiadomienia za każdym razem, gdy cena złota osiągnie wybraną wartość.
Tak. BullionVault daje Ci bezpośredni dostęp do hurtowej sprzedaży złota, srebra, platyny i palladu po cenach rynkowych, zaczynając od zaledwie 1 grama.Ważne jest aby zrozumieć, że ceny spot pokazane na platformie BullionVault mają jedynie funkcję informacyjną.Podobnie jak cena spot publikowana przez inne źródła (takie jak Reuters czy Bloomberg), stanowi ona średnią z wielu notowań hurtowych. Innymi słowy, rynek spot nie zawsze odzwierciedla cenę, jaką można faktycznie uzyskać w konkretnym banku lub u dealera, i może nie odzwierciedlać różnicy między ceną kupna a ceną sprzedaży. Jedynie BullionVault umożliwia prywatnym inwestorom dostęp do tego rodzaju spreadów lub handlu na platformie wymiany na żywo Order Board.

Skorzystasz z najniższych kosztów kupna, sprzedaży i przechowywania złota. Możesz również obliczyć wysokość prowizji i opłat za przechowywanie złota, korzystając z naszego kalkulatora kosztów

Londyn jest sercem światowego rynku fizycznego złota. Dwa razy dziennie największe tutejsze banki bulionowe uzgadniają oficjalną cenę, na podstawie której rozliczają swoje oczekujące transakcje i cena ta znana jest jako Cena Londyńska.
Tak. Dzięki Londyńskiej Cenie Dnia możesz w łatwy sposób kupić lub sprzedać metal.
. Kruszec i gotówka potrzebują zwykle dwóch dni na rozliczenie na Twoim koncie. Kiedy kupujesz, twoje środki pozostają zarezerwowane na koncie do czasu, kiedy złoto zostanie rozliczone i dostarczone na konto. Kiedy sprzedajesz w ten sposób, złoto pozostanie zarezerwowane do czasu rozliczenia transakcji, kiedy to w jego miejsce pojawią się środki finansowe, czyli zwykle przez dwa dni robocze.
Otwarte zlecenia są realizowane tylko w dni, kiedy ogłaszana jest cena London Fix.
Cena dnia, London Fix, publikowana jest dla uncji trojańskich w dolarach amerykańskich, brytyjskich funtach szterlingach i euro. Jedna uncja trojańska to 0,0311034768 kg. W BullionVault zlecenia realizowane są w kilogramach. Przeliczamy cenę podaną jako kurs London Fix na ilość wyrażoną w kilogramach i zaokrąglamy do najbliższego dolara, euro i funta. Stosujemy tę samą cenę za kilogram dla zleceń kupna i sprzedaży, bez spreadu.
Na stronie Rynek złota codziennie publikujemy wiadomości na temat ceny złota oraz jej związku z rynkami finansowymi. Oprócz tego, zarejestrowani użytkownicy BullionVault mogą w ustawieniach swojego konta uaktywnić opcję otrzymywania codziennych powiadomień dotyczących ceny złota oraz czynnyków na nią wpływających.
BullionVault jest obecnie największą na świecie usługą internetową oferującą możliwość inwestowania w złoto i srebro, przechowując kruszce o łącznej wartości około 100 000 miliarda dolarów dla ponad 3,3 użytkowników.
Tak. Na wykresie możesz sprawdzić aktualną cenę złota oraz śledzić jak się zmieniła w ciągu ostatnich 10 minut, godziny, 6 godzin lub na przestrzeni całego dnia. Dostępna jest również wersja mobilna wykresu na iPhonea oraz na urządzenia w systemie Android.

Otworzenie konta nic nie kosztuje, zabiera jedynie minutę i pozwala natychmiast zacząć wykonywanie transakcji drobną ilością kruszcu, którą otrzymasz od nas w momencie rejestracji.

Otwórz konto już dzisiaj