Źródło funduszy i źródło majątku

Dlaczego BullionVault prosi o deklaracje "Źródło funduszy" i "Źródło majątku"?

Otwierając, a następnie weryfikując swoje konto w BullionVault, wypełniłeś nasz proces "Poznaj swojego klienta" (KYC). Potwierdza on Twoją tożsamość, chroniąc zarówno Ciebie, jak i BullionVault przed oszustwami, dzięki dostarczeniu przez Ciebie dokumentu tożsamości ze zdjęciem, dowodu adresu zamieszkania i wyciągu z konta bankowego.

Brytyjskie prawo zobowiązuje również* wszystkie firmy, w tym BullionVault, do upewnienia się, że środki przepływające przez nie pochodzą wyłącznie z legalnych źródeł. Ma to na celu zapobieganie praniu brudnych pieniędzy, w ramach którego przestępcy próbują "wyprać" dochody z przestępstwa, korzystając z legalnych firm, takich jak nasza. Aby BullionVault działało bezpiecznie dla wszystkich swoich klientów, musimy oczywiście przestrzegać prawa. Dlatego czasami musimy prosić naszych klientów o przeprowadzenie dodatkowych kontroli.

W ramach tych dodatkowych kontroli możemy poprosić Cię o wypełnienie deklaracji na temat tego, skąd pochodzą środki wpłacone na Twoje konto w BullionVault lub ogólnie na temat źródła Twojego majątku.
W takich przypadkach będziemy prawdopodobnie potrzebować od Ciebie dokumentów potwierdzających Twoje deklaracje.

Na przykład, jeśli pierwotne środki pochodziły ze sprzedaży nieruchomości, możemy potrzebować aktu notarialnego sprzedaży. Lub jeśli środki pochodziły z oszczędności, które zgromadziłeś, możemy potrzebować odcinka wypłaty jako dowodu Twoich dochodów.

Kiedy prosimy o te deklaracje?

Niezależnie od tego, czy konto w BullionVault założyłeś niedawno, czy jakiś czas temu, od czasu do czasu będziemy musieli zadać Ci te pytania. Prawo brytyjskie, podobnie jak przepisy dotyczące przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy na całym świecie, wciąż się zaostrza. Oznacza to, że być może będziemy musieli przeprowadzić nowe dodatkowe kontrole i zastosować je do wszystkich naszych klientów, a nie tylko nowych użytkowników.

Zgodnie z prawem brytyjskim musimy również przeprowadzać regularne przeglądy istniejących kont, aby upewnić się, że ich dane są aktualne. Po jednej z takich kontroli możemy być zmuszeni poprosić Cię o dodatkowe dokumenty, takie jak potwierdzenie rachunku bankowego, z którego pochodzi płatność, lub potwierdzenie Twoich źródeł funduszy, lub majątku.

 

*Zobacz w szczególności przepisy z 2017 r. dotyczące prania pieniędzy, finansowania terroryzmu i transferu środków finansowych (informacje o płatniku): http://www.legislation.gov.uk/uksi/2017/692/contents/made; oraz przepisy z 2019 r. dotyczące prania brudnych pieniędzy i finansowania terroryzmu (zmiany): http://www.legislation.gov.uk/uksi/2019/1511/made.