Wpływ "twardego" Brexitu na użytkowników BullionVault z obszaru UE

Niezależnie od rodzaju Brexitu nie przewidujemy, że wyjście Zjednoczonego Królestwa z Unii Europejskiej w znaczącym stopniu wpłynie na użytkowników BullionVault, lub na sposób w jaki funkcjonuje nasza firma.

Płynność biznesu

Zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Skarbu Państwa Zjednoczonego Królestwa londyński rynek hurtowy metali szlachatnych -- który jest centrum światowego handlu kruszcem -- nadal będzie działał bez zmian -- "w zwykłym toku działalności gospodarczej". 

Niezależnie od wyjścia Zjednoczonego Któlestwa z UE większość rynków [skarbców] oferowanych za pośrednictwem platformy BullionVault i tak znajduje się poza granicami UE: w Szwajcarii, Singapurze, Kanadzie oraz USA.

Dostępność dla klientów

Na dzień dzisiejszy BullionVault posiada ponad 70 000 tys. zarejestrowanych oraz aktywnych użytkowników z ponad 175 krajów.

Pomimo tego, że BullionVault to firma brytyjska, a Zjednoczone Królestwo nie posiada umów wzorowanych na umowie o "jednolitym rynku UE," ani z USA, ani z Japonią, Australią, Południową Afryką, Brazylią ani żadnymi innymi krajami, które nie należą do Europejskiego Obszaru Gospodarczego, fakt ten nigdy nie przeszkadzał nikomu w korzystaniu z naszego serwisu.

Przelewy bankowe

Trasnsfery bankowe na terenie Europy odbywają się za pośrednictwem systemu paneuropejskich poleceń zapłaty (tzw. płatności SEPA). Zgodnie z zapewnieniami Europejskiej Rady ds. Płatności Zjednoczone Królestwo nie zaprzestanie z korzystania z sieci SEPA niezależnie od tego, czy dojdzie do "twardego Brexitu", czy nie.

BullionVault zawsze na bieżąco analizuje poziom ryzyka oraz szuka nowych możliwości rozwoju. Jesteśmy nowoczesną oraz elastyczną firmą i potrafimy zadbać o swoich klientów -- niezależnie od zaistniałej sytuacji związanej z Brexitem.