Referendum w sprawie przynależności Zjednoczonego Królestwa do UE: potencjalne wahania rynkowe

Referendum w sprawie przynależności Zjednoczonego Królestwa do UE odbędzie się w czwartek 23 czerwca 2016 roku. Wyniki powinny być dostępne już w piątek wczesnym rankiem -- pomiędzy 4:00 i 5:00 rano czasu londyńskiego (GMT+1).

W tym okresie najprawdopodobniej zaobseruwjemy zwiększone wahania na wszystkich rynkach finansowych, oraz będziemy świadkami powiększenia się spreadów (różnicy pomiędzy ceną kupna i sprzedaży) -- szczególnie we wczesnych godzinach porannych czasu azjatyckiego oraz europejskiego.

Jeżeli dojdzie do wysokich wahań ceny kruszcu, różnica pomiędzy cenami kupna i sprzedaży na platformie wymiany BullionVault może się znacznie powiększyć. Prosimy o zachowanie ostrożności podczas składania zleceń w tymże okresie.

Oprócz platformy wymiany dostępne będą również zlecenia po cenie londyńskiej, która jest ogłaszana każdego dnia roboczego na stronie London Bullion Marker Association. 

Aby obserwować zmiany cen na bieżąco, przejdż na stronę wykresu cen spot. Dodatkowo możesz ustawić mailowe powiadomienia o cenie kruszców