Nowi i stali klienci PROSIMY O PRZECZYTANIE

Jestem założycielem BullionVault. Uznałem, że kilka słów wyjaśnienia, może być potrzebnych w kontekście obecnego tygodnia, na początku którego w mediach społecznościowych zaczęła krążyć plotka jakoby miało miejsce short squeeze* dla srebra.

*Otworzenie pozycji krótkiej, czyli pozycji do grania na spadki (z ang. short) polega na pożyczeniu za pośrednictwem brokera akcji danej firmy od innego inwestora i na sprzedaniu tych akcji na rynku publicznym po aktualnej cenie.

Na portalu społecznościowym, gdzie wspomniano short squeeze dla srebra, platforma Bullion Vault została zarekomendowana jako jedno z najlepszych miejsc do inwestycji w srebro, w efekcie czego zaobserwowaliśmy drastyczny wzrost zainteresowania ze strony nowych klientów.

Shorting jest niemożliwe w BullionVault. Nasz system wyklucza zarówną krótką sprzedaż jak również pożyczki srebra. Oczywiście nasze ceny odzwierciedlają to, co dzieje się na szerszym rynku, więc jeśli silver shorts mają miejsce gdzie indziej na rynku, będzie to również odzwierciedlone na naszych cenach. Jeśli ceny ogólnie wzrosną, wzrosną i w BullionVault.

Jeśli ceny srebra zmaleją, zmaleją również w BullionVault. Serdecznie zapraszamy nowych klientów do inwestowania w metale szlachetne za pośrednictwem BullionVault. Chciałbym jednak podzielić się kilkoma ważnymi uwagami dla bardzo mile widzianych, nowych klientów.

BullionVault jest platformą przygotowaną na poziom zainteresowania normalny na rynku. Nasz system jest w stanie obsłużyć co najmniej dwadzieścia razy więcej operacji na kontach klientów niż standardowo, jednak nasi pracownicy obsługi klienta-nie. Na szczęście, jak zauważa większość z naszych stałych klientów, nasza platforma jest przejrzysta i prosta w użyciu. Nasi klienci zostają również obdarowani kilkoma gramami srebra do wypróbowania platformy przed pierwszą wpłatą środków na konta. Zachęcam do użycia gratisowych środków jak I metalu, aby samodzielnie przekonać się jak działa BullionVault, z uwagi na to, że nasz dział obsługi klienta może być wyjątkowo zajęty w tym tygodniu.

Jedną z głównych zasad działania BullionVault jest obowiązek identyfikacji tożsamości każdego klienta. Nie jest to trudne- standardowo należy przesłać za pomocą swojego konta dokument tożsamości, wyciąg z konta bankowego oraz potwierdzenie adresu zamieszkania. Ostrzegamy, aby nie rozpoczynać używania platformy BullionVault, jeśli nie jest się przygotowanym na weryfikację wyżej wspomnianą. Ważnym jest również, aby pamiętać, że nie zwracamy pieniędzy klientom, którzy nie zweryfikowali swojej tożsamości.

Muszę również ostrzec wszystkich, aby nie tracili głowy. Krótcy sprzedawcy nie są głupi. Z radością zamkną wszelkie pozycje w srebrze do godziny 7:05 rano, aby następnie podnieść ceny do niezrównoważonego poziomu. Potem znów go obniżą, co może oznaczać, że straty poniesione w wyniku spadku cen przyniosą im zyski.

O wiele trudniej jest utrzymać krótkoterminowy spadek cen srebra niż w przypadku niewielkiej liczby wyemitowanych akcji jednej spółki. W praktyce ilość srebra jest prawie nieograniczona. Będzie wielu potencjalnych pożyczkodawców srebra, którzy przy wyższych stopach procentowych z radością sfinansują dobrze skapitalizowane profesjonalne silver shorts, więc te nie będą odczuwać ucisku tak jak w przypadku krótkich akcji.

BullionVault pozostanie neutralną platformą w tej sytuacji. Niezmiennie, nigdy nie doradzamy kiedy kupować lub sprzedawać. Nie będziemy zwiększać ani zmniejszać naszej skromnej pozycji srebra. Będziemy po prostu nadal starać się być najlepszym miejscem dla kupowania i przechowywania metali szlachetnych dla klientów, którzy zdecydują się na używanie naszej platformy.

Paul Tustain
Founder & Chairman